Information från ordföranden

Hej Alla medlemmar!

Vi står inför en väldigt trevlig höst och vinter då det byggs en ny hall här i Bromölla, och aktiviteten nere på Ivöstrand är hög.

Som klubb samarbetar vi med Bromölla Fritidcenter som är ägare av utomhus banorna och till hösten startar vi även ett samarbete med Bromölla Padel Courts som äger den nya hallen. Detta kommer ge oss större möjligheter för alla typer av aktiviteter så som grupp & enskild träning, ligaspel och tävlingar med mera för alla åldrar.

Med detta sagt har vi från Bromölla Fritidcenter fått informationen att medlemmar i klubben valt att bryta sig in till banorna vid Ivöstrand med hjälp av diverse hjälpmedel. Detta är helt oacceptabelt och räknas både som inbrott samt stöld. Klubbens styrelse vill härmed be alla medlemmar att respektera regler och förhållande som ägarna ställer upp. I längden skadar vi bara klubbens möjligheter att ha ett bra samarbete med dessa aktörer. 

Med vänlig hälsning

Johan Nilsson

Ordförande

We are using cookies to give you the best experience. You can find out more about which cookies we are using or switch them off in privacy settings.
AcceptPrivacy Settings

GDPR